Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 350

Skąd: Ząbkowice Śląskie

PostWysłany: Śro 22:44, 06 Sie 2008 Temat postu: Wisła Beitar

Piłkarze Wisły Kraków po porażce w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Beitarem Jerozolima 1:2, w rewanżu przed własną publicznością nie dali rywalowi żadnych szans, wygrywając z mistrzem Izraela aż 5:0 (3:0). Teraz na drodze "Białej Gwiazdy" stanie FC Barcelona!
Mecz nie mógł się rozpocząć lepiej dla Wisły Kraków. Mistrzowie Polski od początku przejęli inicjatywę, ale dopiero w 8. minucie stworzyli pierwszą niebezpieczną sytuację. Na 22. metrze przed bramką Beitaru powstrzymany został jednak przez Dereka Boatenga Tomas Jirsak i sędzia podyktował rzut wolny. Ten, pięknym strzałem, tuż przy słupku, zamienił na gola Mauro Cantoro. W tym momencie Wisła, wobec porażki w pierwszym meczu 1:2 i bramce strzelonej na wyjeździe, była w III rundzie kwalifikacyjnej LM.

Podopieczni Macieja Skorży ruszyli za ciosem. W 14. minucie w dobrej sytuacji był Wojciech Łobodziński, ale jego strzał z 13 metrów zablokowali obrońcy Beitaru. Za moment w zamieszaniu podbramkowym szczęścia próbował Rafał Boguski.

W 16. minucie kąśliwie z 20 metrów uderzał z kolei Junior Diaz, ale tym razem Tvrtko Kale, chorwacki bramkarz Maccabi, był na posterunku.

Po kolejnych dwóch minutach ładna akcja braci Brożków zakończona strzałem Jirsaka. Bramkarz Beitaru znów lepszy.

W 24. minucie kolejna składna akcja Wisły. Kiedy w dobrej sytuacji Marcin Baszczyński składał się do strzału, został sfaulowany w polu karnym przez, mającego już na swoim koncie żółtą kartkę Idana Tala. Sędzia bez wahania - mimo protestów piłkarzy Beitaru - podyktował rzut karny. Ten pewnie na gola zamienił brazylijski obrońca "Białej Gwiazdy" - Cleber.

W 30. minucie pierwszy strzał na bramkę Mariusza Pawełka oddali goście, a konkretnie bohater sprzed tygodnia - Aviram Baruchyan. Polski bramkarz miał nieco kłopotów, ale ostatecznie piłka wylądowała w jego rękach.

W 36. minucie znakomicie przejęcie piłki przez Clebera w środkowej strefie boiska. Piłka trafiła do Boguskiego, który od razu - znakomitym podaniem - uruchomił Pawła Brożka, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Kale.

Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu w pierwszej odsłonie groźnie strzelał głową - z 7 metrów - na bramkę Wisły Urugwajczyk Sebastian Abreu.

Po zmianie stron do śmielszych ataków ruszyli goście. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znajdował się Abreu, ale najpierw uprzedził go Junior Diaz, a następnie po tym, jak uprzedził Clebera, strzelił z bliska bardzo niecelnie.

W 57. minucie to jednak Wisła strzeliła czwartego już gola. Znakomitą asystą - przewrotką - popisał się Łobodziński, a piłkę do bramki Beitaru skierował Junior Diaz.

Trzy minuty później wiślacy przeprowadzili bardzo ładną kombinacyjną akcję, której jednak nie był w stanie celnym strzałem wykończyć Boguski. A stał on na 6. metrze.

W 66. minucie było bardzo groźnie pod bramką mistrza Polski. Najpierw strzał głową Abreu trafił w nogę piotra Brożka, myląc Pawełka, a po chwili dobitka Baraka Itzhaki na pustą bramkę z 5 metrów przeszła nad poprzeczką.

W 70. minucie groźnie na bramkę Kale, ale minimalnie niecelnie strzelał Boguski. Za moment ten sam piłkarz sprytnym strzałem z rzutu wolnego próbował pokonać chorwackiego golkipera, ale ten wykazał się znakomitym refleksem.

W 74. minucie Piotr Brożek strzałem z połowy boiska próbował przelobować Kale, ale bramkarz Beitaru w ostatniej chwili wybił futbolówkę na rzut rożny.

Zwieńczeniem doskonałej gry Wisły w tym meczu był gol Andrzeja Niedzielana w 88. minucie spotkanie. Teraz na mistrza Polski czekać będzie FC Barcelona, a stawką awans do fazy grupowej LM.

Wisła Kraków - Beitar Jerozolima 5:0 (3:0)
Bramki: Mauro Cantoro (9), Cleber (25-karny), Paweł Brożek (36), Junior Diaz (57), Andrzej Niedzielan (8Cool.
Żółte kartki: Paweł Brożek, Mauro Cantoro, Piotr Brożek - Idan Tal, Tomer Ben-Yosef, Barak Itzhaki, Sebastian Abreu, Dario Fernandez.
Sędziował: Nuno Pereira Gomes (Portugalia).

PostWysłany: Pią 9:33, 08 Sie 2008 Temat postu:

WISŁA TO JEST POTĘGA! WISŁA NAJLEPSZA JEEEEST! WISŁE TRZEBA SZANOWAĆ, WISŁE TEN NASZ TS!Happy

MISTRZ MISTRZ NASZ TS!

Świetny mecz. Pięciu bramek to się nie spodziewałam. Dwóch tak, ale co za nadwyżka piłkarzy hah! Brawo. Teraz jedziemy z biedną Barceloną Rolling Eyes Razz Very Happy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum -Oficjalne Forum Polskiego Serwisu Fernando Torresa- Strona Główna -> Mecze naszych rywali Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)